Gazi Üniversitesi’nin ve Ankara Sanayi Odasının ortaklığında yürütülen, AB tarafından ENHANCER programı kapsamında desteklenen “SuTP Inclusive Entrepreneurship, Product Design and Development Services” başlıklı proje çalışmalarımız çerçevesinde “Finansman Kaynakları Eğitimleri”nin üçüncüsü başarıyla gerçekleştirilmiştir. Eğitim şehir dışındaki katılımcıların da katılabilmesi için ASO’da hibrit olarak gerçekleştirilmiştir.

Finansman Kaynakları Eğitimi, katılımcıların kendi projelerine ihtiyaç duyabilecekleri yerel veya ulusal fon kaynaklarına ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Girişimci adaylarının tasarladıkları projelere uygun finansman fırsatlarını bulma, başvuru şartları ve süreçleri hakkında geniş çapta bilgi edinmeleri hedeflenmiştir.

Etkinlik boyunca, farklı kültürel geçmişlere sahip Türk ve Suriyeli katılımcılar birbirlerinin deneyimlerinden faydalanma fırsatı yakalayarak, işbirliği ve iletişim becerileri geliştirilmiştir. Başarılı geçen etkinlik, Türk ve Suriyeli katılımcıların fikir alışverişinde bulunmaları ve ağ kurmaları sağlanmıştır.

Eğitimin sonunda, katılımcılar aldıkları eğitimi kullanarak kendi projelerinin temelini oluşturma becerisine kavuşmaları yönünde yardım sağlanmıştır. Bu sayede girişimcilik yolculuklarında daha güçlü adımlar atabilmeleri hedeflenmiştir. Etkinlik sonunda katılımcılara Finansman Kaynakları Eğitimi katılım sertifikaları verilmiştir.

Eğitime katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

 

Eğitime ilişkin görseller;